Jacek Wojtach

Managing Associate

Specjalizuje się w reorganizacjach spółek, w tym połączeniach, podziałach, transakcjach w zakresie zorganizowanych części przedsiębiorstwa.

Doradca podatkowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Posiada duże doświadczenie w obsłudze międzynarodowych grup kapitałowych, w tym tworzeniu platform inwestycyjnych i zmiany ich struktury. Doradza podatkowo w tworzeniu i zarządzaniu prywatnymi strukturami majątkowymi, z uwzględnieniem przepływów transgranicznych

W swojej praktyce dużo uwagi poświęca zagadnieniom uzasadnienia ekonomicznego transakcji oraz rzeczywistej działalności gospodarczej. Posiada doświadczenie w zakresie budowania i wdrażania mechanizmów bezpieczeństwa podatkowego, takich jak strategia podatkowa i podatkowe procedury.

Doradza Klientom również na wielu płaszczyznach podatku u źródła, w tym w postępowaniach w zakresie opinii o stosowaniu preferencji, stwierdzenia nadpłaty, weryfikacji dokumentacji i procedur.

Autor licznych publikacji w zakresie podatków dochodowych i międzynarodowych w prasie polskiej i zagranicznej.

Artykuły

Specjalizacja

  • CIT i podatki międzynarodowe

 

Edukacja

  • Doradca podatkowy, Krajowa Izba Doradców Podatkowych
  • Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH) na Uniwersytecie Warszawskim

 

Język

  • Angielski