Krajowy System eFaktur (KSeF)

Podatki

Przygotuj firmę na Krajowy System eFaktur.

Krajowy System eFaktur (KSeF) jest systemem teleinformatycznym prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który w niedalekiej przyszłości zmieni dotychczasowy sposób wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur, eliminując ich papierowy obieg.

System porównywany jest do gigantycznej chmury danych, która umożliwi podatnikom wgląd w otrzymane faktury i zapewni ich przechowywanie, a także będzie jedyną poprawną ścieżką wystawienia nowej faktury – zwanej fakturą ustrukturyzowaną. Faktura ustrukturyzowana (eFaktura) jest przygotowana w specjalnej strukturze logicznej (xml) i będzie jednolita dla wszystkich podatników.

W ostatnim czasie nastąpiło przesunięcie wejścia w życie KSeF z 1 lipca 2024 r. Nie jest jeszcze znana ostateczna data obligatoryjnego korzystania z systemu, jednak może to być początek 2025 r. Obecnie korzystanie z KSeF jest fakultatywne. Perspektywa nieuchronnego wejścia w życie rewolucyjnych przepisów sprawia, że już dzisiaj trzeba myśleć o jak najlepszym przygotowaniu organizacji na nadchodzące zmiany. Sam proces przystosowania firmy do KSeF może zająć około 3 miesięcy.

Dla pełnego zabezpieczenia sytuacji prawnej i podatkowej przedsiębiorstwa przygotowaliśmy dla Państwa szereg rozwiązań, które pomogą w sprawnym i bezpiecznym wprowadzeniu KSeF w organizacji. Z naszą pomocą dostosują Państwo wewnętrzne procesy sprzedaży i zakupu oraz procedury w zakresie rozliczania podatków i zarządzania ryzykiem podatkowym. Pomożemy Państwu wdrożyć nowe systemy informatyczne oferując profesjonalne doradztwo podatkowe. Oferujemy również bogatą ofertę szkoleń z funkcjonowania KSeF dostosowaną do różnych poziomów organizacji. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.

Zweryfikuj z nami:

 • przeprowadzenie audytu (przeglądu) zasad wystawiania faktur, faktur korygujących, zasad anulowania faktur;
 • umowy z kontrahentami – otrzymywanie faktury przez kontrahenta bezpośrednio poprzez KSeF wymaga jego zgody. Przeanalizujemy Państwa umowy i dodamy do nich klauzule umowne pozwalające w bezpieczny sposób korzystać z KSeF i zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami kontrahentów;
 • procesy sprzedaży i zakupu – wspólnie dostosujemy je do KSeF, tak aby zadbać o spełnienie wszystkich wymogów prawnopodatkowych;
 • faktury sprzedażowe pod kątem zgodności z wymaganiami schematów KSeF;
 • procedury wewnętrzne w zakresie rozliczania podatków – minimalizuj ryzyko podatkowe w firmie, eliminuj błędy w procedurach i uniknij odpowiedzialności podatkowej i karnoskarbowej;
 • przepływ informacji i zarządzania ryzykiem podatkowym wewnątrz organizacji – sprawdź, czy obecny sposób zarządzania organizacją odpowiada wymaganiom KSeF;
 • sposób informowania klienta o wystawionej w KSeF fakturze – postaw na skuteczną komunikację na linii firma – kontrahenci i zadbaj o terminowość dokonywanych i otrzymywanych płatności.

Jeżeli Państwa firma nie posiada stosownych procedur podatkowych, stworzymy je szykując produkt indywidualnie dopasowany do każdego klienta.

Postaw na szkolenie:

 • kadr finansowych i księgowych,
 • kadry sprzedażowej i osób odpowiedzialnych za zamówienia/zakupy,
 • kadry zarządzającej.

Wdrażaj systemy z profesjonalnym doradztwem:

 • doradzamy już na etapie prac nad systemami informatycznymi,
 • konsultujemy każdą ważną dla organizacji zmianę w fakturowaniu,
 • uczestniczymy we wdrażaniu najbardziej optymalnych programów do KSef,
 • wspieramy po wdrożeniu – zapewniamy stałe i bieżące doradztwo podatkowe w obszarze KSef i wszystkich tematów podatkowych.

Nasza usługa obejmować będzie m.in.: audyt, wsparcie we wdrożeniu, weryfikację i stworzenie niezbędnych procedur, a także szkolenia.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.