22 listopada Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o fundacji rodzinnej! To kolejny krok na drodze do wprowadzenia w Polsce najlepszych narzędzi do sukcesji w średnim i dużym biznesie.

Bardzo nas cieszy, że nasi eksperci – w tym przede wszystkim Paweł Tomczykowski, Partner Zarządzający Kancelarią Ożóg Tomczykowski – od początku trwania prac legislacyjnych aktywnie uczestniczyli w procesie tworzenia nowej ustawy. Przygotowali pierwszy, autorski projekt tego nowatorskiego rozwiązania w polskim prawie; przedstawili też prawno-porównawcze analizy zasad funkcjonowania fundacji rodzinnych we wszystkich krajach europejskich. Zgłaszali uwagi merytoryczne, propozycje modyfikacji na dalszych etapach prac legislacyjnych oraz opublikowali ponad 100 artykułów i komentarzy prasowych oraz udzielili kilkudziesięciu wywiadów we wszystkich liczących się mediach, zawsze twardo reprezentując interes polskich przedsiębiorców.

„Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w I kwartale 2023 będziemy mieli jedną z najbardziej wyczekiwanych ustaw przez polskich przedsiębiorców. I jedną z najlepszych w Europie. Umożliwi ona dynamiczny rozwój polskich firm – przez pokolenia.” – mówi Paweł Tomczykowski.

Przyjęty wczoraj projekt ustawy analizowaliśmy dwa tygodnie temu, kiedy został po raz pierwszy opublikowany: https://tomczykowscy.pl/ustawa-o-fundacji-rodzinnej-rzad-pracuje-nad-regulacjami-ktore-ulatwia-sukcesje-w-biznesie/

Zapraszamy także do lektury komentarzy, których nasi eksperci udzielili w najważniejszych polskich mediach biznesowych: https://tomczykowscy.pl/fundacja-rodzinna-komentarze-kot/

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami: