Od lewej: Jakub Kutzmann, Monika Wystrychowska-Zawiślak, Renata Sobocińska, Szymon Rozum

Do grona partnerów naszej kancelarii Tomczykowski Tomczykowska dołączył doświadczony prawnik Jakub Kutzmann. Jako lider praktyki nieruchomościowej będzie kierował zespołem, który tworzą eksperci dotychczas zaangażowani w doradzanie w nieruchomościowych aspektach transakcji fuzji i przejęć: Renata Sobocińska, Monika Wystrychowska-Zawiślak i Szymon Rozum.

Jakub Kutzmann jest adwokatem z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, specjalistą z zakresu dziedzin prawa dotyczących nieruchomości. Doradzał w licznych transakcjach i projektach finansowania, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach międzynarodowych, między innymi jako partner lokalny współzarządzał praktyką prawa nieruchomości w warszawskim biurze White & Case. Pełnił także funkcję general counsel w NEPI Rockcastle, wspierając budowę i restrukturyzację wielomiliardowego portfela nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wielokrotnie rekomendowany w rankingach Legal500 oraz Chambers Europe.

– Od kilku lat konsekwentnie rozszerzamy naszą ofertę doradczą i budujemy zespoły, które najpierw wspierają projekty podatkowe, a potem stają się niezależnymi praktykami. Po zespole fuzji i przejęć oraz korporacyjnym przyszedł czas na nieruchomości. Mieliśmy już na pokładzie doskonałych ekspertów z tej dziedziny, wraz z przyjściem Jakuba zyskujemy olbrzymie doświadczenie oraz wiedzę biznesową – komentuje Paweł Tomczykowski.

– Dostrzegamy duże zainteresowanie inwestycjami nieruchomościowymi wśród naszych klientów. Znajdują się wśród nich zarówno prywatni inwestorzy, jak i duże podmioty – grupy kapitałowe czy fundusze inwestycyjne. Dzięki dołączeniu Jakuba wzmocniliśmy nasze kompetencje w tym obszarze i jesteśmy w stanie przekonująco odpowiedzieć na potrzeby firm, z którymi współpracujemy – mówi Anna Turska-Tomczykowska.

– Kancelarię Tomczykowski Tomczykowska tworzą wspaniali ludzie i eksperci, których wiedza i doświadczenie budzą podziw, a potwierdza to wieloletnia wiodąca pozycja rynkowa kancelarii. Firma tworzy doskonałe środowisko, w którym, razem z zespołem, możemy zapewnić naszym klientom skuteczną pomoc prawną i podatkową. Znamy nie tylko prawo, ale także realia biznesu i rozumiemy wyzwania przed jakimi stoi branża nieruchomościowa, zwłaszcza dzisiaj. To pozwala nam w efektywny sposób przeprowadzać klientów przez najbardziej złożone procesy inwestowania w nieruchomości – podkreśla Jakub Kutzmann.

Członkowie zespołu praktyki nieruchomości to doświadczeni prawnicy, którzy do tej pory byli częścią praktyki fuzji i przejęć kancelarii.

Monika Wystrychowska-Zawiślak, radca prawny, wspiera polskich i międzynarodowych klientów w projektach budowlanych i nieruchomościowych na wszystkich etapach realizacji inwestycji: od badania stanu prawnego, nabycia gruntów, przez budowę, aż do finalnego rozliczenia projektu. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego przy komercjalizacji nieruchomości, przygotowaniu oraz negocjacji umów project management z generalnym wykonawcą, o prace projektowe, a także umów najmu.

Renata Sobocińska, adwokat, zajmuje się wszelkimi aspektami prawnymi inwestycji dotyczących nieruchomości, zarówno w projektach mieszkaniowych, jak i komercyjnych – począwszy od badania i regulowania stanu prawnego nieruchomości oraz transakcji nabycia nieruchomości, poprzez wszelkie umowy zawierane w toku procesu inwestycyjnego, kończąc na komercjalizacji (umowy najmu) lub zbyciu nieruchomości. Reprezentuje również klientów w postępowaniach administracyjnych dotyczących pozwolenia na budowę czy decyzji o warunkach zabudowy.

Szymon Rozum, aplikant adwokacki, doradza przy transakcjach nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Posiada doświadczenie w obrębie sporządzania raportów z badań prawnych nieruchomości, umów najmu oraz umów sprzedaży.

 

Kontakt

Jakub Kutzmann

Partner I Praktyka Nieruchomości

Partner

E: j.kutzmann@tomczykowscy.pl

T: +48 22 480 81 00, +48 532 336 327

Renata Sobocińska

SENIOR ASSOCIATE

Senior Associate

E: r.sobocinska@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 538 518 208

Monika Wystrychowska-Zawiślak

Senior Associate

SENIOR ASSOCIATE

E: m.wystrychowska-zawislak@tomczykowscy.pl

T: +48 22 480 81 00

Szymon Rozum

Acting Associate

Acting Associate 

E: s.rozum@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 539 092 347