Webinar: W grupie siła, czyli praktycznie o Podatkowej Grupie Kapitałowej, grupach VAT i grupach spółek

13.04.2023

Pozostałe

Synergia podatkowa – jak poprawić płynność finansową grupy kapitałowej?

Zapraszamy na webinar „W grupie siła, czyli praktycznie o Podatkowej Grupie Kapitałowej, grupach VAT i grupach spółek”! Podczas bezpłatnego spotkania online przedstawimy wady i zalety założenia PGK, grupy VAT i grupy spółek w rozumieniu KSH. Pokażemy także, w jaki sposób łącząc kilka z tych rozwiązań, można osiągnąć efekt podatkowej synergii.

Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00 na platformie Click Meeting. Czas trwania: 2 godziny.

Jesteś Członkiem Zarządu, Dyrektorem Finansowym lub osobą odpowiedzialną za kwestie finansowe i / lub podatkowe w spółce wchodzącej w skład grupy kapitałowej? Zastanawiasz się, czy wewnątrz grupy jest miejsce na zacieśnienie współpracy, usprawnienie procesów, skuteczne zarządzenie podatkami, a przede wszystkim poprawienie płynności finansowej – to spotkanie jest dla Ciebie.

PGK pozwala na zwiększenie płynności finansowej poprzez bieżącą konsolidację wyników podatkowych. Liberalizacja przepisów o PGK spowodowała, że łatwiej jest utworzyć PGK-i  łatwiej jest ją utrzymać. Grupa VAT – jako zupełnie nowa instytucja – stanowi atrakcyjne podatkowo rozwiązanie dla podatników VAT z uwagi na znaczne oszczędności podatkowe i administracyjne. Połączenie tych rozwiązań z nową instytucją prawa handlowego, jaką jest tzw. prawo holdingowe (grupa spółek) może nie tylko poprawić efektywność finansową całej grupy, ale też zwiększyć bezpieczeństwo – tak  spółek, jak i osób nimi zarządzających.

Po spotkaniu serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy w naszej grupie jest siła. Jeśli Ty widzisz potencjał – my znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

 

Prelegenci

Spotkanie poprowadzą eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski:

  • Michał Mieszkiełło, Partner, Lider Zespołu Doradztwa Korporacyjnego
  • Agnieszka Ławnicka, Senior Associate, Zespół VAT
  • Wojciech Niedźwiedzki, Managing Associate, Lider Zespołu Private Client

 

Agenda

  1. PGK – czym jest podatkowa grupa kapitałowa, jakie są warunki wejścia i funkcjonowanie, jakie daje korzyści.
  2. Grupy VAT – dla kogo, od kiedy, na jak długo?
  3. Grupy VAT i PGK w liczbach – charakterystyka porównawcza, omówienie korzyści i ryzyk przy wyborze jednego lub obu rozwiązań.
  4. Grupa spółek w świetle KSH, czyli: interes grupy spółek, cel wiążących poleceń, dodatkowe możliwości bieżącej kontroli działalności i sytuacji finansowej spółek zależnych, zasada business judgement rule – kiedy i jak chroni przed negatywnymi skutkami podjętej decyzji zarządu.
  5. Zasady odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe w PGK, grupie VAT i grupach spółek.
  6. Sesja Q&A.

 

Rejestracja

https://ozogtomczykowski.clickmeeting.com/w-grupie-sila/register

Wydarzenie jest przeznaczone dla ograniczonej grupy odbiorców, w szczególności dla członków zarządu, dyrektorów finansowych oraz osób odpowiedzialnych za kwestie finansowe i / lub podatkowe w spółkach wchodzących w skład grupy kapitałowej. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń.

19.01.2024

Obligatoryjny KSeF nie wejdzie 1 lipca

Czytaj

06.12.2023

Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółkach Grupy Auto Wimar na rzecz Grupy Cichy-Zasada

Czytaj

06.12.2023

Paweł Tomczykowski o fundacji rodzinnej: relacje z wydarzeń

Czytaj

01.12.2023

Paweł Tomczykowski o fundacji rodzinnej

Czytaj