Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółkach Grupy Auto Wimar na rzecz Grupy Cichy-Zasada

06.12.2023

Pozostałe

Miło nam poinformować, że doradzaliśmy w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółkach Grupy Auto Wimar na rzecz Grupy Cichy-Zasada, największej firmy dealerskiej w branży motoryzacyjnej w Polsce.

Nasza rola w projekcie polegała na zapewnieniu wspólnikom spółek Grupy Auto Wimar kompleksowej obsługi prawnej i podatkowej w sprzedaży wszystkich udziałów w spółkach oraz przygotowaniu i negocjacjach dokumentacji transakcyjnej, w tym umów sprzedaży udziałów.

Grupa Auto Wimar prowadzi cztery salony Skody, w tym oryginalny koncept Store by Auto Wimar.

Grupa Cichy-Zasada jest liderem sprzedaży Skody w Warszawie oraz największą firmą dealerską w branży motoryzacyjnej według Rankingu Top 50. (link)

▶️W prace nad transakcją zaangażowany był zespół naszej kancelarii składający się z adw. Karola Sowy, partnera kierującego praktyką Fuzji i Przejęć, adw. Michała Furgalskiego, apl. r. pr. Mateusza Kuneckiego i apl. adw. Oliwii Rudzińskiej.
▶️Wsparcie podatkowe zapewnił r.pr. Bartłomiej Biały, dor. pod. Adam Trawinski, r.pr. dor. pod. Wojciech Niedźwiedzki oraz r.pr. Jędrzej Figurski.

▶️ Wspólnikom Grupy Auto-Wimar doradzali również adw. Piotr Kacperski i adw. Paweł Popławski z Kacperski, Popławski, Adwokaci Spółka Partnerska.
Inwestora wspierała DSK Kancelaria z Poznania.

Gratulujemy obu stronom udanej transakcji!

 

19.01.2024

Obligatoryjny KSeF nie wejdzie 1 lipca

Czytaj

06.12.2023

Paweł Tomczykowski o fundacji rodzinnej: relacje z wydarzeń

Czytaj

01.12.2023

Paweł Tomczykowski o fundacji rodzinnej

Czytaj

28.11.2023

W gruncie rzeczy – aktualności dla branży nieruchomości – listopad 2023

Czytaj