Najnowsze trendy w kontrolach, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru cen transferowych. Zmiany w cenach transferowych w 2023 roku, czyli na co zwrócić szczególną uwagę w bieżącym roku i jak ograniczyć ryzyko zakwestionowania warunków transakcji wewnątrzgrupowych.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego omówimy najnowsze statystyki z kontroli udostępnione Kancelarii Ożóg Tomczykowski przez Ministerstwo Finansów, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli w obszarze cen transferowych. Bazując na liczbach, zwrócimy uwagę na rodzaje transakcji cieszące się największym zainteresowaniem organów podatkowych.

Przedstawimy również kluczowe zmiany i obowiązki w obszarze cen transferowych w 2023 roku, a także zwrócimy uwagę na sposoby ograniczania ryzyka zakwestionowania warunków transakcji wewnątrzgrupowych przez organy podatkowe.

Jesteś Członkiem Zarządu, Dyrektorem Finansowym lub osobą odpowiedzialną za kwestie finansowe lub podatkowe w spółce realizującej transakcje z podmiotami powiązanymi, lub tzw. podmiotami rajowymi? Zastanawiasz się, jakie obowiązki, a co za tym idzie – ryzyka ciążą na Spółce należącej do grupy podmiotów powiązanych i w jaki sposób je minimalizować? –  to spotkanie jest dla Ciebie.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2023 r. o godz. 10:00 na platformie Clickmeeting. Czas trwania: 1,5 godziny.

 

Prelegenci

Spotkanie poprowadzą eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski:

  • Paula Elgas, doradca podatkowy, Senior Associate w Zespole Cen Transferowych
  • Bartłomiej Senderowski, doradca podatkowy, Associate w Zespole Akcyzy

Agenda

1. Najnowsze ogólne dane o kontrolach celno-skarbowych, postępowaniach podatkowych, czynnościach sprawdzających oraz sporach sądowych w sprawach podatkowych. Skuteczność działań administracji skarbowej i obecne trendy.

2. Najnowsze statystyki z kontroli w obszarze cen transferowych.

3. Zmiany w cenach transferowych w 2023 r., m.in.: zmiana terminów raportowania cen transferowych; połączenie informacji TPR z oświadczeniem o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych; zwolnienia z obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych, a odpowiedzialność na gruncie przepisów o cenach transferowych.

4. Sposoby ograniczania ryzyka zakwestionowania warunków transakcji wewnątrzgrupowych przez organy podatkowe.

5. Sesja Q&A.

 

Rejestracja

Zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń.