Nowy zespół w kancelarii Tomczykowski Tomczykowska: CIT i podatki międzynarodowe

05.02.2024

O kancelarii

Wraz z nowym rokiem nasza kancelaria wzmocniła i rozszerzyła kompetencje w obszarze podatków dochodowych. Dołączył do nas doświadczony doradca podatkowy Jacek Wojtach wraz ze swoim zespołem: Darią Górką, Moniką Grobelską i Marią Bogrycewicz. Wspólnie tworzą zespół CIT i podatków międzynarodowych. Nasi nowi eksperci mają doświadczenie zwłaszcza w zakresie podatkowych aspektów reorganizacji spółek i przedsiębiorstw, a także w obszarze podatku u źródła.

Jacek Wojtach jest doradcą podatkowym z ponad 10-letnim doświadczeniem, w szczególności w obsłudze międzynarodowych grup kapitałowych, w tym tworzeniu platform inwestycyjnych i zmianie ich struktury. Doradza w tworzeniu i zarządzaniu prywatnymi strukturami majątkowymi, z uwzględnieniem przepływów transgranicznych. Jacek jako Managing Associate jest liderem nowopowstałego zespołu.

Daria Górka jest doradcą podatkowym, specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych, w szczególności w zakresie podatku u źródła. Doradza podatkowo w transakcjach sprzedaży i kupna aktywów oraz przedsiębiorstw zarówno polskich, jak i zagranicznych. Obsługuje podatkowo szerokie spektrum tematów grup kapitałowych, w tym wewnątrzgrupowych transakcji i przepływów. W kancelarii na stanowisku Senior Associate.

Monika Grobelska, Associate, jest w procesie wpisu na listę doradców podatkowych. Specjalizuje się w tematyce podatku dochodowego od osób prawnych, z uwzględnieniem międzynarodowych zasad opodatkowania. Ma także bogate doświadczenie w projektach z zakresu restrukturyzacji spółek i doradza w procesach implementacji Polskiej Spółki Holdingowej.

Maria Bogrycewicz jest absolwentką SGH na kierunku finanse i rachunkowość oraz studentką V roku prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ma doświadczenie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, także w aspekcie międzynarodowym. Realizuje również projekty z zakresu podatku u źródła oraz obsługi Podatkowych Grup Kapitałowych.

Przed dołączeniem do naszej kancelarii wszyscy byli związani z kancelarią MDDP.

18.04.2024

Dr Marta Mackiewicz nowym partnerem kancelarii. Pokieruje praktykami Technologii i Infrastruktury oraz Rozwiązywania Sporów

Czytaj

09.04.2024

Praktyki letnie dla studentów prawa 2024

Czytaj

05.04.2024

Zdobyliśmy dwa zwycięstwa i trzy wyróżnienia dla naszej kancelarii w 18. Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego według Rzeczpospolitej

Czytaj

04.04.2024

Majowe warsztaty dla studentów prawa

Czytaj