Jakie są konsekwencje podatkowe przeniesienia udziałów i akcji zagranicznych spółek do polskiej fundacji rodzinnej?

17.04.2024

Podatki

Planując sukcesję w Polsce, z przedsiębiorcy muszą szczególnie uważnie zapoznać się z konsekwencjami przeniesienia do fundacji rodzinnej swoich aktywów zagranicznych. Dlaczego w ogóle je mają? Jedni potrzebowali zagranicznych spółek do ekspansji biznesu, inni do znalezienia finansowania zewnętrznego. Jeszcze inni zakładali działalność w obcych jurysdykcjach z powodu korzystniejszego otoczenia prawno-podatkowego albo jako sposób na zabezpieczenie aktywów w związku z obawami o praworządne działanie organów państwa.

Przepisy podatkowe państwa, w którym ma siedzibę zagraniczna spółka, podatek u źródła, podatek od zagranicznych jednostek kontrolowanych czy kwestia tzw. dozwolonej działalności fundacji rodzinnej to główne zagadnienia o których Anna Turska-Tomczykowska rozmawiała z Łukaszem Zalewskim w wywiadzie dla Business Insider Polska.

Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do zapoznania się z całą rozmową: https://https://businessinsider.com.pl/prawo/podatki/fundacja-rodzinna-jak-przeniesc-majatek-z-zza-granicy-do-polski/cgn0kxelnkd.in/dEvqJUWK

29.04.2024

W gruncie rzeczy – aktualności dla branży nieruchomości – kwiecień 2024

Czytaj

24.04.2024

WHT przy wypłatach do alternatywnych funduszy inwestycyjnych

Czytaj

11.04.2024

Obniżony VAT w gastronomii – uzyskaliśmy kolejny korzystny wyrok dla klienta z branży piekarniczej

Czytaj

28.03.2024

W gruncie rzeczy – aktualności dla branży nieruchomości – marzec 2024

Czytaj