Informacje prawno-podatkowe — Maj 2022

10.06.2022

Pozostałe

W najbliższym czasie polscy przedsiębiorcy mogą spodziewać się kilku poważnych zmian w zakresie prawa podatkowego. Warto się do nich odpowiednio przygotować, aby uniknąć ryzyka prawnoskarbowego. Przygotowaliśmy dla Państwa pakiet informacji dotyczący nadchodzących zmian. Zapraszamy do lektury i kontaktu.

Autorami treści są eksperci z naszej Kancelarii, którzy chętnie wesprą Państwa w przygotowaniach do nadchodzących zmian.

1. Niezależny audyt funkcji podatkowej

Wejście w życie przepisów w ramach Polskiego Ładu, zmusza podatników do weryfikacji dotychczasowych procedur i wdrożenia nowych czynności. To dobry moment na przeprowadzenie audytu funkcji podatkowej w przedsiębiorstwie. Warto uporządkować swoje rozliczenia i procedury. Bez wątpienia zmniejszy to ryzyko karnoskarbowe i ułatwi zarządzanie finansami firmy.

Niezależny audyt funkcji podatkowej – pobierz ulotkę i dowiedz się, jak możemy Tobie pomóc.

2. Krajowy System e-Faktur

Już od kwietnia 2023 roku planowane jest objęcie wszystkich podatników VAT obowiązkowym systemem e-Faktur. Oznacza to, że podatnicy będą zobowiązani  do wystawiania i odbierania faktur VAT wyłącznie w ramach KSeF. To rewolucja wobec obecnego systemu i warto się na nią przygotować. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez ekspertów z naszej Kancelarii.

Więcej informacji w naszej ulotce.

3. Dyrektywa DAC7 dla biznesów prowadzonych online

DAC7 to pakiet zmian w Dyrektywie Rady (UE) 2011/16/UE w sprawie współpracy administracyjnej w dziedzinie opodatkowania, tzw. dyrektywie DAC. Wdrożenie pakietu ma służyć walce z unikaniem lub uchylaniem się od opodatkowania w odniesieniu do transakcji dokonywanych za pośrednictwem platform cyfrowych. Polska jest zobowiązania do ich wdrożenia do końca 2022 roku. W związku z tym warto odpowiednio wcześniej zastanowić się nad ich konsekwencjami dla Państwa organizacji.

Więcej informacji w naszej ulotce.

19.01.2024

Obligatoryjny KSeF nie wejdzie 1 lipca

Czytaj

06.12.2023

Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży 100% udziałów w spółkach Grupy Auto Wimar na rzecz Grupy Cichy-Zasada

Czytaj

06.12.2023

Paweł Tomczykowski o fundacji rodzinnej: relacje z wydarzeń

Czytaj

01.12.2023

Paweł Tomczykowski o fundacji rodzinnej

Czytaj