Do grona partnerów naszej kancelarii dołączył Jakub Kutzmann doświadczony prawnik specjalizujący się w prawie nieruchomości.

Jakub jest adwokatem z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, specjalistą z zakresu dziedzin prawa dotyczących nieruchomości. Doradzał w licznych transakcjach i projektach finansowania na rynku nieruchomości, zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym.

W ostatnim czasie pracował nad projektami typu joint-venture dotyczącymi nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych, w szczególności w dynamicznie rozwijającym się sektorze retail parków. Prowadził także postępowania sądowe z zakresu sporów związanych z nieruchomościami oraz doradzał w sprawach podatkowych i administracyjnoprawnych, w tym w zakresie prawa budowlanego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach międzynarodowych, między innymi, jako partner lokalny, współzarządzał praktyką prawa nieruchomości w warszawskim biurze White & Case. Pełnił także funkcję general counsel w NEPI Rockcastle, wspierając budowę i restrukturyzację wielomiliardowego portfela nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wielokrotnie rekomendowany w Legal500 oraz Chambers Europe, jako specjalista z zakresu prawa nieruchomości.

Zespół prawników pod kierownictwem Jakuba wzmocni kompetencje kancelarii w zakresie obsługi prawnej rynku nieruchomości oraz zapewni specjalistyczne wsparcie we wszystkich sprawach dotyczących nieruchomości klientów wszystkich innych praktyk, w tym w szczególności M&A oraz praktyki prawa podatkowego.

Jakubie, witamy w zespole i życzymy ciekawych wyzwań w nowej roli!