Zwolnienie z czynszu najmu, dzierżawy oraz opłat za użytkowanie wieczyste

13.07.2020

Media

Najemcy, którzy wykorzystują nieruchomość należącą do Skarbu Państwa do prowadzenia działalności gospodarczej, będą mogli skorzystać ze zwolnienia z czynszu najmu i dzierżawy oraz opłaty za użytkowanie wieczyste. Nowe przepisy wprowadziła Tarcza Antykryzysowa 4.0. Rozmowa MarketNews24.pl z Moniką Wystrychowską-Zawiślak, Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

„Ze zwolnienia skorzystać będą mogli przedsiębiorcy, organizacje pożytku publicznego oraz państwowe osoby prawne, u których wystąpił spadek obrotów gospodarczych w następstwie epidemii. Zwolnienie dotyczy należności z tytułu umów najmu, dzierżawy lub użytkowania zawartych w okresie poprzedzającym wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii z powodu COVID-19.

Ustawa wprowadziła możliwość podjęcia przez organ jednostki samorządu terytorialnego uchwał przewidujących niepobieranie czynszu od najmu i dzierżawy oraz opłaty z tytułu oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste, a także uchwał o pomniejszeniu opłat z tytułu użytkowania wieczystego. Dotyczy to nieruchomości, które należą do jednostki samorządu terytorialnego. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Monika Wystrychowska-Zawiślak, radca prawny w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.”

Materiał filmowy jest dostępny na stronie forsal.pl

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj

15.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej: Fundacja rodzinna – termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych

Czytaj