Najemcy, którzy wykorzystują nieruchomość należącą do Skarbu Państwa do prowadzenia działalności gospodarczej, będą mogli skorzystać ze zwolnienia z czynszu najmu i dzierżawy oraz opłaty za użytkowanie wieczyste. Nowe przepisy wprowadziła Tarcza Antykryzysowa 4.0. Rozmowa MarketNews24.pl z Moniką Wystrychowską-Zawiślak, Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

„Ze zwolnienia skorzystać będą mogli przedsiębiorcy, organizacje pożytku publicznego oraz państwowe osoby prawne, u których wystąpił spadek obrotów gospodarczych w następstwie epidemii. Zwolnienie dotyczy należności z tytułu umów najmu, dzierżawy lub użytkowania zawartych w okresie poprzedzającym wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii z powodu COVID-19.

Ustawa wprowadziła możliwość podjęcia przez organ jednostki samorządu terytorialnego uchwał przewidujących niepobieranie czynszu od najmu i dzierżawy oraz opłaty z tytułu oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste, a także uchwał o pomniejszeniu opłat z tytułu użytkowania wieczystego. Dotyczy to nieruchomości, które należą do jednostki samorządu terytorialnego. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Monika Wystrychowska-Zawiślak, radca prawny w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.”

Materiał filmowy jest dostępny na stronie forsal.pl

Skontaktuj się z nami

Monika Wystrychowska-Zawiślak

Senior Associate

SENIOR ASSOCIATE

E: m.wystrychowska-zawislak@tomczykowscy.pl

T: +48 22 480 81 00