Wywiad z dr Ireną Ożóg

10.09.2018

Media

9 października na portalu „gazeta.pl” opublikowany został wywiad z dr Ireną Ożóg, Senior Partnerem w kancelarii Ożóg Tomczykowski. W wywiadzie poruszony został temat polityki finansowej w Polsce.

Mikołaj Fidziński, next.gazeta.pl: W Sejmie już trwają prace nad wielkim pakietem ustaw podatkowych. Mają zostać uchwalone jeszcze w tym roku. To będą dobre zmiany?

Dr Irena Ożóg, była wiceminister finansów, Senior Partner w Kancelarii Ożóg Tomczykowski: Duża ustawa w pierwszej wersji sierpniowej, po konsultacjach została podzielona na dwie. Jeden z projektów obejmuje niemal wyłącznie propozycje przepisów, które mają tak ukształtować prawo podatkowe, aby podatnik nie miał możliwości oszczędzania na podatkach. Innymi słowy – rozwinięcie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania w Ordynacji podatkowej, w ustawie o podatku PIT i CIT, zbiór przepisów dotyczących cen transferowych, dotyczących kontrolowanej spółki zagranicznej czy inne rozwiązania, które mają przeciwdziałać oszczędnościom podatkowym.

Te przepisy są bardzo trudne, bardzo skomplikowane, bardzo złożone. Trochę dziwi uzasadnienie, które zaczyna się od tego, że projekt ustawy realizuje zasadę 3P, czyli przejrzyste, przyjazne, proste podatki. Ani nie są one przejrzyste, ani proste, ani przyjazne dla przedsiębiorców…”

Zapraszamy do lektury portalu gazeta.pl

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj

15.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej: Fundacja rodzinna – termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych

Czytaj