Wygraliśmy (prawie) przegrany proces!

19.09.2023

Media

Wygraliśmy (prawie) przegrany proces!

Sprawa dotyczyła skomplikowanych rozliczeń pomiędzy udziałowcem banku spółdzielczego a instytucją pomostową przeprowadzającą jego przymusową restrukturyzację. Udało nam się wykazać, że przymusowa restrukturyzacja i późniejsza upadłość banku spółdzielczego powoduje utratę prawa członków banku do zwrotu wpłat na udziały.

Największym wyzwaniem w projekcie nie była jednak złożoność sprawy czy niekorzystna pozycja wyjściowa klienta, a moment, w którym włączyliśmy się w proces. Sprawę przejęliśmy nie tylko po przegranej w pierwszej instancji, ale już po złożeniu apelacji. Ratowanie (prawie) beznadziejnej sytuacji rozpoczęliśmy od złożenia obszernego pisma uzupełniającego apelację, dzięki czemu udało się nam przekonać Sąd Apelacyjny do przeprowadzenia nowych dowodów i ponownego rozważenia wszystkich okoliczności. To pozwoliło odwrócić losy sprawy i zakończyć postępowanie wyrokiem korzystnym dla klienta. Najlepszym potwierdzeniem słuszności naszej argumentacji był fakt, że w ustnym uzasadnieniu Sąd odwołał się do niej bezpośrednio.

W uzyskaniu korzystnego dla naszego klienta orzeczenia pomogło unikalne doświadczenie naszego zespołu procesowego w pomocy prawnej na rzecz innych banków spółdzielczych. Pomaganie klientom tego segmentu staje się jedną z naszych specjalności.

Wielkie gratulacje dla prowadzącego sprawę adw. Michała Skrzypka oraz dla adw. Karola Sowy, partnera w naszej kancelarii.

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj

15.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej: Fundacja rodzinna – termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych

Czytaj