14 lutego, na portalu podatki.abc.com.pl, opublikowany został artykuł Joanny Stolarek, Certyfikowanego Compliance Officera, Lidera Praktyki Zarządzania Zgodnością w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, pt. „Warto wdrożyć system zarządzania zgodnością w obszarze podatków”.

ulga B+R

„Wyzwania związane z zarządzaniem zgodnością są codziennością każdej firmy działającej w Europie Zachodniej. Kwestie te zyskują na znaczeniu także w Polsce. Z badań przeprowadzonych przez Instytut Compliance wynika, że coraz więcej polskich firm poświęca uwagę zgodności prowadzonej działalności z wymogami prawa, przepisami branżowymi czy zasadami etyki. 

Firmy te mierzą się jednak z bardzo trudnym zadaniem, gdyż na brak „zgodności” narażony jest w zasadzie każdy z obszarów prowadzonej działalności. Dodatkowe wyzwanie stanowi fakt, że  przepisy prawa obowiązujące w Polsce są bardzo obszerne, często niejednoznaczne i ulegają częstym zmianom. Z mojego doświadczenia wynika, że do kanonu należy obejmowaniem CMS (CMS to skrót od Compliance Management System czyli Systemu Zarządzania Zgodnością w firmie) kwestii związanych…”

Pełną treść artykułu znajdą Państwo na portalu podatki.abc.com.pl.