W dobie walki z pandemią COVID-19 nie pozostajemy obojętni. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak trudny jest to czas dla przedsiębiorców, którzy właśnie walczą o przetrwanie. Od początku pandemii nasi prawnicy angażują się w pomoc biznesowi. Do tej pory wyświadczyliśmy już ponad 674 godzin bezpłatnych porad prawno-podatkowych pro publico bono. W co jesteśmy zaangażowani?

Akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”

Ogólnopolska akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” zjednoczyła w walce z epidemią koronawirusa największe polskie firmy. Rolą Kancelarii Ożóg Tomczykowski jest wsparcie organizacji w tematach prawno-podatkowych. Obecnie, założona została Fundacja „Jesteśmy Razem. Pomagamy”. W jej Zarządzie zasiada Anna Turska, Wiceprezes Zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski, natomiast Paweł Tomczykowski pełni funkcję Honorowego Członka Rady Akcji i zarazem jej Eksperta Podatkowego. Kancelaria została pierwszym, honorowym darczyńcą Fundacji.

Nasi eksperci, w trybie pilnym, przygotowali koncepcje nowelizacji przepisów podatkowych, pozwalających przedsiębiorcom na neutralne przekazywanie najpotrzebniejszych towarów i sprzętu placówkom medycznym. Prowadzimy również akcję informacyjną skierowaną już do 800 placówek medycznych, które leczą pacjentów chorych na koronawirusa. W ramach akcji, zachęcamy placówki, aby zamieszczały na swoich stronach internetowych informacje o zasadach odliczania darowizn od dochodu, i projekty dokumentów przygotowanych przez naszych prawników. Celem takiego działania jest dotarcie do jak największej liczby osób, zarówno prywatnych, jak i przedsiębiorców, którzy będą mogli wesprzeć placówki i pracujący w nich personel.

Akcja #RatujBiznes!

Nasza Kancelaria dołączyła do inicjatywy Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców – akcji #RatujBiznes! Jej celem jest informowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorców o przysługujących im instrumentach wsparcia w zakresie należności publicznoprawnych. Kancelarie prawne i podatkowe biorące udział w akcji świadczą nieodpłatną pomoc prawną przedsiębiorcom z sektora MŚP w zakresie tzw. Tarczy Antykryzysowej.

Gorąca linia dla Członków Business Centre Club

Jako firma zrzeszona w BCC świadczymy nieodpłatne porady dla Członków Klubu. Eksperci naszej Kancelarii pełnią dyżury telefoniczne, w trakcie których odpowiadają na nurtujące przedsiębiorców pytania z zakresu zmian prawno-podatkowych dotyczących Tarczy Antykryzysowej.

Porady prawne na stronie „Szukaj radcy” Okręgowej Izby Radców Prawnych

W związku z pandemią koronawirusa Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie zachęca zrzeszonych w niej radców prawnych do publikowania praktycznych porad dotyczących tematyki prawnej związanej z pandemią. W projekt zaangażowali się także nasi eksperci, których materiały można odnaleźć na stronie internetowej: www.szukajradcy.pl.

Webinary dla członków Stowarzyszenia Inicjatywy Firm Rodzinnych

Potrzeba informacji w kwestii zmian prawno-podatkowych wprowadzonych przez ustawy stworzone w ramach Tarczy Antykryzysowej jest tak duża, że nasi eksperci, na prośbę największej w kraju organizacji zrzeszającej firmy rodzinne – Inicjatywy Firm Rodzinnych, przygotowali webinary wyjaśniające nowe przepisy. Nasi prawnicy odpowiadali również na pytania uczestników. Udział w webinarach organizowanych przez IFR był bezpłatny.

Skontaktuj się z nami

Paweł Tomczykowski

Partner Zarządzający I Prezes Zarządu

Partner Zarządzający, Prezes Zarządu

E: p.tomczykowski@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 601 917 630

Anna Turska-Tomczykowska

Partner Zarządzający I Wiceprezes Zarządu

E: a.turska@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 512 718 426