O tym, co grozi za podawanie fałszywych informacji we wniosku o wakacje kredytowe Michał Skrzypek opowiada czytelnikom aleBank.pl

01.09.2022

Media

❗️Wakacje kredytowe budziły wiele emocji na etapie prac legislacyjnych. Budzą je też teraz. W tle pojawiają zaś konsekwencje karne. Chodzi zarówno o składanie fałszywych zeznań jak i przestępstwo oszustwa.

Zawieszenie spłaty rat przysługuje bowiem tylko w stosunku do kredytu finansującego kupno lokalu na własne potrzeby mieszkaniowe.

Ustawa o wakacjach kredytowych przewiduje, że złożenie nieprawdziwego oświadczenia dotyczącego przeznaczenia kredytu powoduje odpowiedzialność karną. To jednak nie odstrasza kredytobiorców od prób zawieszenia rat wynikających z więcej niż jednej umowy. A to może mieć bardzo poważne konsekwencje, z karą więzienia włącznie.

O tym, co grozi za podawanie fałszywych informacji we wniosku o wakacje kredytowe Michał Skrzypek opowiada czytelnikom aleBank.pl. Zachęcamy do lektury całości: https://bank.pl/co-grozi-za-podawanie-falszywych-informacji-we-wniosku-o-wakacje-kredytowe/?id=421105&catid=22869

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj

15.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej: Fundacja rodzinna – termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych

Czytaj