7 stycznia 2018 r., na stronie rzeczpospolita.pl, ukazał się artykuł Jacka Matarewicza, adwokata i doradcy podatkowego w Kancelarii Oźóg Tomczykowski, pt. „Nowe zasady rozliczania akcyzy od suszu tytoniowego od 2018 r.”

„Rozpoczynający się rok przyniesie sporo zmian w podatku akcyzowym. Niektóre już zostały uchwalone i weszły w życie, część z nich zapewne zacznie obowiązywać w najbliższych miesiącach.

Ustawa z 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o organizacji niektórych rynków rolnych (dalej: ustawa z 27 października 2017 r.) wprowadza dość istotne ułatwienia dla przedsiębiorców obracających suszem tytoniowym. Ułatwienia w obrocie suszem tytoniowym Nie można nie zauważyć, że sam ustawodawca przyznaje się, iż wprowadzane wcześniej zmiany uszczelniające zasady rozliczania akcyzy od suszu tytoniowego znacznie wydrenowały branżę. Chodzi przede wszystkim o ustawę 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2015 r. poz. 1479 ze zm.), która m.in. wprowadziła obowiązek składania zabezpieczeń akcyzowych przez pośredniczące podmioty tytoniowe…”

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie rzeczpospolita.pl

Skontaktuj się z nami

dr Jacek Matarewicz

Partner I Praktyka VAT, Akcyzy, Cła i Postępowań Podatkowych

Lider Praktyki VAT, Akcyzy, Cła i Postępowań Podatkowych

E: j.matarewicz@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 661 975 552