Karol Sowa, Lider Praktyki Fuzji i Przejęć członkiem Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso S.A.

26.03.2018

Media

Z przyjemnością informujemy, że 23 marca 2018 r. Karol Sowa, Lider Praktyki Fuzji i Przejęć w  Kancelarii Tomczykowski i Wspólnicy został powołany do Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso S.A.

Kredyt Inkaso S.A. należy do ścisłej czołówki firm prowadzących działalność w sektorze hurtowego obrotu oraz zarządzania portfelami wierzytelności z tytułu usług powszechnych w Polsce. Spółka działa także w czterech krajach w Europie. Kredyt Inkaso jest notowany na GPW od 2007 r.

Karol Sowa jest specjalistą w dziedzinie prawa handlowego i cywilnego. Posiada doświadczenie z zakresu transakcji nabywania i zbywania spółek oraz przedsiębiorstw, w tym spółek publicznych, umów restrukturyzacyjnych, umów inwestycyjnych, umów joint venture. Prowadził transakcje w  branży modowej, rozrywkowej, FMCG, farmaceutycznej, produkcyjnej, logistycznej, dystrybucyjnej, budowlanej i nieruchomościowej. Zajmował się także bieżącą obsługą prawną podmiotów notowanych na GPW w tym, w szczególności, w zakresie obowiązków informacyjnych spółek publicznych oraz akcjonariuszy spółek publicznych. Posiada także doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów z sektora bankowego tj. w zakresie szeroko pojętego doradztwa korporacyjnego, spraw regulacyjnych, prawa bankowego, procesów restrukturyzacji zadłużenia istotnych ekspozycji kredytowych oraz ich windykacji. 

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj

15.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej: Fundacja rodzinna – termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych

Czytaj