Kancelaria Ożóg Tomczykowski honorowym, pierwszym darczyńcą Fundacji „Jesteśmy razem. Pomagamy!”

07.04.2020

Media

Fundacja „Jesteśmy razem. Pomagamy!” została powołana, aby wspomóc od strony organizacyjnej i prawnej działania społecznej Akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy!”, zrzeszającej przedsiębiorców, którzy z własnej inicjatywy zdecydowali się wspierać polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19. Fundacja umożliwi jeszcze sprawniejsze prowadzenie działań mających na celu pomoc szpitalom i całemu personelowi medycznemu, który jest na pierwszym froncie walki z wirusem.

Dzisiaj liczy się przede wszystkim czas. Fundacja została zarejestrowana w ekspresowym tempie i tego samego dnia nasza kancelaria została honorowym, Pierwszym Darczyńcą Fundacji.

Jednocześnie, Anna Turska, wiceprezes zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski, została wiceprezesem zarządu  Fundacji, a Paweł Tomczykowski, prezes zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski, pełni funkcję Honorowego Członka Rady Akcji i zarazem jej Eksperta Podatkowego. Tym samym, nasz zarząd swoją wiedzą będzie na co dzień wspierać działania Fundacji i Akcji, aby mogły one bez przeszkód wspierać walczących z epidemią COVID-19.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski od samego początku aktywnie wspierała działania Akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”, a teraz będzie kontynuowała swoją pracę także na rzecz Fundacji. Nasi eksperci, w trybie pilnym, przygotowali koncepcje nowelizacji przepisów podatkowych, pozwalających przedsiębiorcom na neutralne przekazywanie  najpotrzebniejszych towarów i sprzętu szpitalom.

Jesteśmy w kontakcie z ponad 200 szpitalami wyznaczonymi do walki z koronawirusem i zachęcamy, aby za pośrednictwem swoich stron www dzieliły się informacją na temat korzyści podatkowych dla darczyńców. Im szerzej dotrzemy z tą informację, tym większe wsparcie materialne i finansowe otrzymają szpitale. Bardzo dziękuję wszystkim naszym pracownikom za zaangażowanie – komentuje Paweł Tomczykowski.

Ogólnopolska akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” zjednoczyła w walce z epidemią koronawirusa największe polskie firmy. Obecnie oprócz naszej kancelarii, w projekt zaangażowanych jest kilkadziesiąt firm, w tym m.in. Drutex – inicjator akcji, Kancelaria RKKW, Putka, Budimex, Dr Irena Eris, LPP, CCC, Deichmann, Mago, Nowy Styl, AMZ, Protektor. Firmy te podejmują różnorodne działania – przekazują darowizny pieniężne potrzebującym szpitalom, dofinansowują zakupy niezbędnej odzieży ochronnej i wyrobów medycznych, a także bezpłatnie świadczą usługi.

Jesteśmy razem! Pomagamy! Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w inicjatywy podejmowane przez Akcję i Fundację!

Więcej informacji na:

www: https://jestesmyrazem.org/ oraz

LinkedIn https://www.linkedin.com/company/jestesmyrazempomagamy/

17.01.2024

Jak sprzedawcy i restauratorzy  powinni rozliczać nową opłatę od plastiku?

Czytaj

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj