Fiskus dostanie bat na firmy

11.05.2018

Media

11 maja 2018 r. w dzienniku Puls Biznesu ukazał się komentarz Macieja Zborowskiego, doradcy podatkowego w Kancelarii Ożóg Tomczykowski oraz eksperta BCC, do artykułu „Fiskus dostanie bat na firmy”.

„Propozycje Ministerstwa Finansów mogą storpedować indywidualne interpretacje podatkowe

O tym, jak niejasne i zagmatwane jest polskie prawo podatkowe, świadczą setki tysięcy interpretacji podatkowych, wydanych przez lata przedsiębiorcom przez skarbówkę. Zabezpieczają one jednak podatników przed dowolnością w stosowaniu prawa przez urzędników. Od pewnego czasu pojawiają się jednak kolejne zmiany zmierzające do ograniczenia ochronnego waloru interpretacji, ponieważ resort finansów uważa, że mogą być wykorzystywane do… agresywnych optymalizacji podatkowych.

Od połowy lipca 2016 r., kiedy weszły w życie regulacje o klauzuli do walki z unikaniem opodatkowania, organy skarbowe często w ogóle odmawiają firmom wydania interpretacji. Jednak gwoździem do trumny interpretacji posiadanych przez wiele firmy mogą być rozwiązania zawarte w przedstawionym miesiąc temu najnowszym projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej. Eksperci podatkowi największych organizacji przedsiębiorców nie zostawiają na nim suchej nitki, apelując do Ministerstwa Finansów (MF) o zaprzestanie dalszych prac…”

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na portalu Puls Biznesu.

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj

15.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej: Fundacja rodzinna – termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych

Czytaj