17 maja 2018 r. w Dzienniku Gazecie Prawnej, ukazał się komentarz Pawła Stańczyka, Lidera Praktyki Planowania Podatkowego w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, do artykułu Marka Chądzyńskiego pt. „Danina solidarnościowa pozwoli rządowi wycofać się z likwidacji 30-krotności składek ZUS”.

spółka jawna a spółka z o.o.

„Po wprowadzeniu daniny solidarnościowej rząd może z twarzą odejść od pomysłu zlikwidowania limitu 30-krotności dla składek ZUS.

Ustawa zakładająca zniesienie limitu rocznych dochodów, powyżej którego nie trzeba odprowadzać już składek na ubezpieczenie społeczne, jest obecnie w Trybunale Konstytucyjnym. Skierował ją tam prezydent Andrzej Duda. Miał wątpliwości co do trybu jej uchwalenia. Według niego strona społeczna miała za mało czasu na konsultacje. Zmiany sprowadzają się do pełnego obłożenia składkami ZUS całości dochodów również tych osób, które zarabiają najwięcej. Miałoby to wyraźnie zwiększyć wpływy w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, choć pracodawcy i związkowcy zwracali uwagę, że w przyszłości drastycznie podniesie też obciążenie FUS wypłatą emerytur…”

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na poratlu Dziennik Gazeta Prawna.

Skontaktuj się z nami