8 lutego 2018r., na portalu www.podatki.com.pl, ukazał się artykuł Krzysztofa Koślickiego, w którym podsumowano Panel III: Tax Compliance Management, podczas Compliance Day 2018, w którym moderatorem była Joanna Stolarek, Lider Praktyki Compliance w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

„Płacenie podatków i składanie deklaracji w terminie jest oczywiście ważne, nie zapewnia jednak pełnej zgodności. Compliance w podatkach to coś więcej niż terminy.

Tematyka compliance (zarządzania zgodnością) w podatkach w firmie była jednym z tematów poruszonych podczas Compliance Day 2018 organizowanego przez Instytut Compliance. Wydawnictwo Wolters Kluwer było partnerem badania compliance i sponsorem konferencji. 

Prowadząca panel Joanna Stolarek z kancelarii Ożóg Tomczykowski zwróciła uwagę, że dotrzymywanie terminów podatkowych i płacenie podatków w należytej wysokości to tylko wierzchołek góry lodowej. Samo posiadanie dyrektora finansowego także nie jest rozwiązaniem problemu. Dla potrzeb zapewnienia pełnej zgodności to za mało. Ekspertka zwróciła uwagę, że trudno jest nadążyć nad wszystkimi zmianami w przepisach podatkowych. Nie da się też przeanalizować tysięcy wydawanych codziennie interpretacji.”.

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie www.podatki.com.pl

Skontaktuj się z nami