Infrastruktura i budownictwo

Sektory i branże

Ten sam cel można zrealizować przy użyciu wielu modeli biznesowych oraz różnych konstrukcji prawnych. Doradzamy Klientom w prowadzeniu firm i organizacji planowanej działalności, tak aby podejmowane działania były efektywne we wszelkich aspektach: pod kątem biznesowym, prawnym i podatkowym.

 

 

Krajowy System eFaktur (KSeF) jest systemem teleinformatycznym prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który w niedalekiej przyszłości zmieni dotychczasowy sposób wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur, eliminując ich papierowy obieg.

System porównywany jest do gigantycznej chmury danych, która umożliwi podatnikom wgląd w otrzymane faktury i zapewni ich przechowywanie, a także będzie jedyną poprawną ścieżką wystawienia nowej faktury – zwanej fakturą ustrukturyzowaną. Faktura ustrukturyzowana (eFaktura) jest przygotowana w specjalnej strukturze logicznej (xml) i będzie jednolita dla wszystkich podatników.

W ostatnim czasie nastąpiło przesunięcie wejścia w życie KSeF z 1 lipca 2024 r. Nie jest jeszcze znana ostateczna data obligatoryjnego korzystania z systemu, jednak może to być początek 2025 r. Obecnie korzystanie z KSeF jest fakultatywne. Perspektywa nieuchronnego wejścia w życie rewolucyjnych przepisów sprawia, że już dzisiaj trzeba myśleć o jak najlepszym przygotowaniu organizacji na nadchodzące zmiany. Sam proces przystosowania firmy do KSeF może zająć około 3 miesięcy.

Dla pełnego zabezpieczenia sytuacji prawnej i podatkowej przedsiębiorstwa przygotowaliśmy dla Państwa szereg rozwiązań, które pomogą w sprawnym i bezpiecznym wprowadzeniu KSeF w organizacji. Z naszą pomocą dostosują Państwo wewnętrzne procesy sprzedaży i zakupu oraz procedury w zakresie rozliczania podatków i zarządzania ryzykiem podatkowym. Pomożemy Państwu wdrożyć nowe systemy informatyczne oferując profesjonalne doradztwo podatkowe. Oferujemy również bogatą ofertę szkoleń z funkcjonowania KSeF dostosowaną do różnych poziomów organizacji. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.

20.02.2023

17 mln Polaków może zostać objętych dodatkowymi raportami dla urzędów skarbowych

Czytaj 

Zweryfikuj z nami:

  • przeprowadzenie audytu (przeglądu) zasad wystawiania faktur, faktur korygujących, zasad anulowania faktur;
  • umowy z kontrahentami – otrzymywanie faktury przez kontrahenta bezpośrednio poprzez KSeF wymaga jego zgody. Przeanalizujemy Państwa umowy i dodamy do nich klauzule umowne pozwalające w bezpieczny sposób korzystać z KSeFi zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami kontrahentów;
  • procesy sprzedaży i zakupu – wspólnie dostosujemy je do KSeF, tak aby zadbać o spełnienie wszystkich wymogów prawnopodatkowych;
  • faktury sprzedażowe pod kątem zgodności z wymaganiami schematów KSeF;
  • procedury wewnętrzne w zakresie rozliczania podatków – minimalizuj ryzyko podatkowe w firmie, eliminuj błędy w procedurach i uniknij odpowiedzialności podatkowej i karnoskarbowej;
  • przepływ informacji i zarządzania ryzykiem podatkowym wewnątrz organizacji – sprawdź, czy obecny sposób zarządzania organizacją odpowiada wymaganiom KSeF;
  • sposób informowania klienta o wystawionej w KSeF fakturze – postaw na skuteczną komunikację na linii firma – kontrahenci i zadbaj o terminowość dokonywanych i otrzymywanych płatności.

 

Jeżeli Państwa firma nie posiada stosownych procedur podatkowych, stworzymy je szykując produkt indywidualnie dopasowany do każdego klienta.

Postaw na szkolenie:

  • kadr finansowych i księgowych,
  • kadry sprzedażowej i osób odpowiedzialnych za zamówienia/zakupy,
  • kadry zarządzającej.

Majątek na pokolenia

Newsletter ekspertów TT

Dołącz