Farmaceutyka

Sektory i branże

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form.

 

 

Krajowy System eFaktur (KSeF) jest systemem teleinformatycznym prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który w niedalekiej przyszłości zmieni dotychczasowy sposób wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur, eliminując ich papierowy obieg.

System porównywany jest do gigantycznej chmury danych, która umożliwi podatnikom wgląd w otrzymane faktury i zapewni ich przechowywanie, a także będzie jedyną poprawną ścieżką wystawienia nowej faktury – zwanej fakturą ustrukturyzowaną. Faktura ustrukturyzowana (eFaktura) jest przygotowana w specjalnej strukturze logicznej (xml) i będzie jednolita dla wszystkich podatników.

W ostatnim czasie nastąpiło przesunięcie wejścia w życie KSeF z 1 lipca 2024 r. Nie jest jeszcze znana ostateczna data obligatoryjnego korzystania z systemu, jednak może to być początek 2025 r. Obecnie korzystanie z KSeF jest fakultatywne. Perspektywa nieuchronnego wejścia w życie rewolucyjnych przepisów sprawia, że już dzisiaj trzeba myśleć o jak najlepszym przygotowaniu organizacji na nadchodzące zmiany. Sam proces przystosowania firmy do KSeF może zająć około 3 miesięcy.

Dla pełnego zabezpieczenia sytuacji prawnej i podatkowej przedsiębiorstwa przygotowaliśmy dla Państwa szereg rozwiązań, które pomogą w sprawnym i bezpiecznym wprowadzeniu KSeF w organizacji. Z naszą pomocą dostosują Państwo wewnętrzne procesy sprzedaży i zakupu oraz procedury w zakresie rozliczania podatków i zarządzania ryzykiem podatkowym. Pomożemy Państwu wdrożyć nowe systemy informatyczne oferując profesjonalne doradztwo podatkowe. Oferujemy również bogatą ofertę szkoleń z funkcjonowania KSeF dostosowaną do różnych poziomów organizacji. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.

20.02.2023

17 mln Polaków może zostać objętych dodatkowymi raportami dla urzędów skarbowych

Czytaj 

Zweryfikuj z nami:

  • przeprowadzenie audytu (przeglądu) zasad wystawiania faktur, faktur korygujących, zasad anulowania faktur;
  • umowy z kontrahentami – otrzymywanie faktury przez kontrahenta bezpośrednio poprzez KSeF wymaga jego zgody. Przeanalizujemy Państwa umowy i dodamy do nich klauzule umowne pozwalające w bezpieczny sposób korzystać z KSeFi zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami kontrahentów;
  • procesy sprzedaży i zakupu – wspólnie dostosujemy je do KSeF, tak aby zadbać o spełnienie wszystkich wymogów prawnopodatkowych;
  • faktury sprzedażowe pod kątem zgodności z wymaganiami schematów KSeF;
  • procedury wewnętrzne w zakresie rozliczania podatków – minimalizuj ryzyko podatkowe w firmie, eliminuj błędy w procedurach i uniknij odpowiedzialności podatkowej i karnoskarbowej;
  • przepływ informacji i zarządzania ryzykiem podatkowym wewnątrz organizacji – sprawdź, czy obecny sposób zarządzania organizacją odpowiada wymaganiom KSeF;
  • sposób informowania klienta o wystawionej w KSeF fakturze – postaw na skuteczną komunikację na linii firma – kontrahenci i zadbaj o terminowość dokonywanych i otrzymywanych płatności.

 

Jeżeli Państwa firma nie posiada stosownych procedur podatkowych, stworzymy je szykując produkt indywidualnie dopasowany do każdego klienta.

Postaw na szkolenie:

  • kadr finansowych i księgowych,
  • kadry sprzedażowej i osób odpowiedzialnych za zamówienia/zakupy,
  • kadry zarządzającej.

Majątek na pokolenia

Newsletter ekspertów TT

Dołącz