Od lat doradzamy nie tylko w projektach bezpośrednio związanych z biznesem, ale także w sprawach prywatnych inwestycji i życia rodzinnego. Zajmuje się tym nasz zespół Private Client.

Rodzina, sukcesja, filantropia, pomnażanie oraz ochrona majątku, renoma i wizerunek – to główne obszary, w których nasi eksperci wspierają klientów oczekujących najwyższych standardów.

Praktyką Private Client naszej kancelarii kieruje Jędrzej Figurski a wspierają go Aneta Czarnecka oraz Karolina Chabel-Williams.

Jędrzej Figurski to radca prawnym z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym i podatkowym. Specjalizuje się zwłaszcza w strategicznym planowaniu sukcesji i ochronie majątku rodzinnego przy wykorzystaniu  krajowych i zagranicznych form prawnych i instytucji (m.in. fundacji prywatnych i trustów). Posiada także bogate doświadczenie w obsłudze krajowych i międzynarodowych procesów restrukturyzacyjnych spółek rodzinnych.

Karolina Chabel-Williams jest radcą prawnym, ekspertem w prawie rodzinnym i spadkowym. Reprezentuje klientów w konfliktach i sporach cywilnych oraz administracyjnych zarówno na etapie negocjacji prywatnych, jak i w postępowaniach sądowych.

Aneta Czarnecka jest radcą prawnym, ma szczególne doświadczenie w doradztwie strategicznym przy tworzeniu struktur międzynarodowych i ochronie majątku, a także związanych ze zmianą rezydencji podatkowej oraz przeniesieniem aktywów w ramach reorganizacji kapitałowej podmiotów polskich i zagranicznych.

– Połączenie naszych kompetencji w ramach zespołu Private Client pozawala doradzać klientom indywidualnym we wszystkich aspektach ich życia rodzinnego oraz obszarach pośrednio związanych z działalnością zawodową i biznesową. Wyjątkowe doświadczenie w zakresie sukcesji i współpracy z najbogatszymi firmami rodzinnymi w kraju mają ponadto partnerzy zarządzający naszą kancelarią, Paweł Tomczykowski i Anna Turska-Tomczykowska. Dlatego mogę z przekonaniem powiedzieć, że mamy unikalny na polskim rynku zestaw kompetencji we wszechstronnej obsłudze klienta prywatnego – mówi Jędrzej Figurski.

Projekty, które w ostatnim czasie realizowała nasza praktyka Private Client to między innymi:

  • opracowanie koncepcji sukcesji biznesu produkcyjnego o międzynarodowym zasięgu opartej o trzy fundacje: polską fundację rodzinną oraz fundacje z Liechtensteinu i Stanów Zjednoczonych celem dywersyfikacji ryzyka geopolitycznego;
  • pomoc spadkobiercom majątku obejmującego przedsiębiorstwo w spadku w dokonaniu działu spadku tak, aby bez konieczności angażowania środków pieniężnych przedsiębiorstwo stało się własności spółki z o.o., której udziałowcami staną się spadkobiercy;
  • prawna i podatkowa obsługa zakupu samolotu od zagranicznego właściciela;
  • sporządzenie projektów testamentów spadkodawców zabezpieczających znaczny majątek ich niepełnosprawnego syna z ustanowieniem wykonawców testamentów;
  • nieodpłatne wsparcie Fundacji Inter Cars, obejmujące usługi doradztwa podatkowego z zakresu PIT, CIT i VAT, m.in. pomoc w ustaleniu konsekwencji podatkowych na gruncie PIT związanych z programem stypendialnym Fundacji;
  • przygotowanie dla indywidualnego inwestora struktury umożliwiającej bezpieczne i efektywne podatkowo inwestowanie w kryptowaluty, w tymi wymianę na waluty fiducjarne;
  • prowadzenie skomplikowanej sprawy rozwodowej obywatela Irlandii z obywatelką Polski, obejmującej m.in. wyłączną winę jednego z małżonków, postępowanie dowodowe z udziałem licencjonowanych detektywów, konfliktu w zakresie miejsca zamieszkania małoletnich, zastosowania opieki naprzemiennej, a także podział majątku znajdującego się w Polsce, Irlandii oraz Hiszpanii.

 

Więcej o doradztwie Private Client na stronie praktyki.

 

Jędrzej Figurski

MANAGING ASSOCIATE I LIDER PRAKTYKI PRIVATE CLIENT

Managing Associate

E: j.figurski@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 605 992 792

Karolina Chabel-Williams

Associate

Associate

E: k.chabel-williams@tomczykowscy.pl

T: +48 22 480 81 00, +48 532 353 558

Aneta Czarnecka

SENIOR ASSOCIATE

Senior Associate

E: a.czarnecka@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 885 505 303