Miło nam ogłosić ostateczne zamknięcie transakcji!

Jak informowaliśmy przy okazji zawarcia umowy przedwstępnej, doradzaliśmy właścicielom spółki Metal-Plast sp. z o.o. przy sprzedaży pakietu większościowego na rzecz łotewskiego Fudnuszu Private Equity INVL Baltic Sea Growth Fund oraz jego spółki portfelowej Eco Baltia.

Metal-Plast Sp. z o.o. oraz Eco Baltia to ważni gracze branży recyklingu. Metal-Plast zajmuje się na przetwarzaniu odpadów pochodzących z systemów okienno-drzwiowych i produkcją wysokogatunkowego regranulatu PCV. Z Specjalizacja Eco Baltia to zarządzanie środowiskiem oraz przetwarzanie odpadów, głównie w krajach bałtyckich.

Nasza rola w projekcie polegała na zapewnieniu kompleksowego doradztwa prawno-podatkowego, w tym pomocy w przygotowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej oraz strukturyzowaniu transakcji. W prace zaangażowany był zespół składający się z adw. Karola Sowy, partnera kierującego praktyką Fuzji i Przejęć, adw. Roksany Barysz, adw. Renaty Sobocińskiej, apl. adw. Oliwii Rudzińskiej oraz apl. adw. Szymona Rozuma. Wsparcie podatkowe zapewnili dor. pod. Adam Trawinski, lider praktyki Planowania Podatkowego, r.pr. Jędrzej Figurski oraz dor. pod. Agnieszka Karczewska.