Dr Agata Miętek Liderem Praktyki Prawa Pracy

06.05.2020

Media

Z przyjemnością informujemy, że do grona prawników naszej Kancelarii dołączyła dr Agata Miętek, ekspert w obszarze prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, która objęła stanowisko Lidera nowo powstałej Praktyki Prawa Pracy.  

Agata Miętek jest adwokatem, ekspertem w obszarze prawa pracy. Od ponad 9 lat wspiera polskich i zagranicznych przedsiębiorców w stosowaniu polskiego prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz prawa imigracyjnego. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców w obszarze indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Doradzała w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych przy transakcjach jak również w restrukturyzacjach zatrudnienia, które obejmowały przejścia zakładów pracy bądź ich części, zwolnienia grupowe i likwidacje zakładów pracy. Wspierała klientów w zakresie legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce, jak również delegowania obywateli polskich za granicę i obywateli państw trzecich do Polski. Reprezentowała klientów w pracowniczych postępowaniach sądowych oraz w postępowaniach przeciwko ZUS.

Jej zawodową pasją jest dostarczanie rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców w sposób zapewniający efektywność i bezpieczeństwo.

Od marca 2020 r. łączy pracę w Kancelarii z pracą adiunkta w Zakładzie Prawa Pracy w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie wykłada prawo pracy, prawo ubezpieczeń społecznych i prawo imigracyjne.

Jest autorką publikacji z zakresu prawa pracy, w tym monografii pt. „Swoboda umów oraz jej ograniczenia przy kształtowaniu treści stosunku pracy” wydanej w 2019 r. nakładem wydawnictw C.H. Beck oraz współautorką komentarza do Kodeksu pracy wydanego w 2020 r. pod redakcją dziennika Rzeczpospolita.

Jest laureatką międzynarodowego rankingu The Legal 500 EMEA 2019, w którym otrzymała nagrodę Recommended Lawyer w kategorii Employment. W grudniu 2019 r. zdobyła trzecią nagrodę w XXI edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie pracy i polityki społecznej organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.

20.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej. Fundacja rodzinna: Małżeństwo to nie rodzina

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Business Insider Polska: Siedem grzechów głównych przy tworzeniu fundacji rodzinnej

Czytaj

19.12.2023

Artykuł dla Forbes: Fundacja rodzinna a inwestycje nieruchomościowe

Czytaj

15.12.2023

Artykuł dla Rzeczpospolitej: Fundacja rodzinna – termin na zgłoszenie beneficjentów rzeczywistych

Czytaj