Mimo apelu organizacji biznesowych i głośnego sprzeciwu przedsiębiorców, Sejm uchwalił ustawę nakładającą podatek CIT na spółki komandytowe. Rozmowa Anny Turskiej-Tomczykowskiej, Wiceprezes Zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski z MarketNews24.pl.

„28 października Sejm przegłosował projekt ustawy wprowadzający podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, które ma obowiązywać od początku przyszłego roku. Następnego dnia projekt został przekazany do Senatu, który ma 30 dni na zajęcie stanowiska. Ustawa może wrócić do Sejmu 29 listopada, a wówczas najbliższe tej dacie jego posiedzenie jest zaplanowane na 9 i 10 grudnia.

– Zgodnie z obowiązującym od połowy lat 90-tych orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, jakiekolwiek zmiany w prawie podatkowym nakładające dodatkowe obowiązki na podatników, powinny być ogłoszone w Dzienniku Ustaw co najmniej na 30 dni przed zakończeniem roku tj. do 30 listopada. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Anna Turska-Tomczykowska, doradca podatkowy, wiceprezes zarządu w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.”

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy na portalu MarketNews24.pl.

Skontaktuj się z nami

Anna Turska-Tomczykowska

Partner Zarządzający I Wiceprezes Zarządu

E: a.turska@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00, 512 718 426