Już od niemal roku polscy przedsiębiorcy mogą zakładać fundacje rodzinne – przepisy weszły w życie 22 maja 2023. To nowe rozwiązanie w polskim prawie cieszy się dużą popularnością.

Jako czołowa kancelaria zajmująca się sukcesją w biznesie będziemy tę pierwszą rocznicę polskiej fundacji rodzinnej znacząco świętować.

Co między innymi przygotowaliśmy?

 

Tydzień Sukcesji i Konsultacje Sukcesyjne

W poniedziałek 20 maja rozpoczynamy Tydzień Sukcesji kancelarii Tomczykowski Tomczykowska. W ramach tej akcji będziemy dzielić się doświadczeniem i wiedzą, które zdobyliśmy zakładając największe fundacje rodzinne w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że polskie firmy, by mogły bezpiecznie się rozwijać przez pokolenia i budować swoją pozycję także globalnie, potrzebują stabilności i mądrej sukcesji. Dlatego od lat staramy się upowszechniać wiedzę na ten temat.

W Tygodniu Sukcesji nasi eksperci będą dostępni na wyciągnięcie ręki do… komputera.

W mniej niż pół minuty umówisz się na rozmowę online. Bez skomplikowanego zgrywania kalendarzy, tutaj.

Do Państwa dyspozycji będą: Paweł Tomczykowski, Anna Turska-Tomczykowska, Jacek Wojtach, Jędrzej Figurski, Michał Boryczka, Karolina Chabel-Williams i Piotr Stępień.

 

Specjalny raport

Już 21 maja opublikujemy z naszymi partnerami specjalny raport.

Znajdą się w nim między innymi:

▪ statystyki pokazujące, że biznes rzeczywiście zaufał fundacji rodzinnej;
▪ badanie prezentujące obraz polskich fundacji rodzinnych i ich fundatorów;
▪ katalog zapisów w statutach przedstawiający, jak polscy przedsiębiorcy szyją na swoją miarę fundacje rodzinne;
▪ czego jeszcze brakuje polskiej fundacji rodzinnej? zaprezentujemy nasze konkretne postulaty, które są również praktycznymi uwagami pomagającymi w zakładaniu fundacji rodzinnej.

W raporcie nie zabraknie także komentarzy ekspertów oraz przedstawicieli biznesu, którzy już założyli lub rozważają założenie fundacji rodzinnej.

Sukcesja w biznesie po ponad trzech dekadach rozwoju gospodarki w Polsce jest dużym wyzwaniem, które ma znaczenie dla całej ekonomii naszego kraju. Cieszymy się, że możemy ogrywać istotną role w tym procesie.

 

Jeżeli Państwa także interesuje sukcesja i transformacja polskiego biznesu, prosimy być z nami. W najbliższym czasie na naszym profilu pojawi się wiele ważnych i ciekawych informacji dla polskiego biznesu rodzinnego.