Miło nam poinformować, że doradzaliśmy w transakcji przeniesienia 100% akcji Piwik PRO na rzecz Cookie Information, wspieranej przez Kirk Kapital.💻

🙌Nasza rola w projekcie polegała na zapewnieniu akcjonariuszom PIWIK PRO S.A. kompleksowej obsługi prawnej i podatkowej w sprzedaży pakietu większościowego akcji w spółce oraz przygotowaniu i negocjacjach dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy sprzedaży akcji. Reprezentowaliśmy również część z akcjonariuszy oraz zarząd Spółki przy dokonaniu reinwestycji w Cookie Information, w tym w negocjacjach umowy wspólników i planu motywacyjnego.

🔎PIWIK PRO S.A. stworzyła platformę analityczną, stanowiącą alternatywę dla Google Analytics oraz umożliwiającą pełne poszanowanie prywatności użytkowników na wszystkich etapach przetwarzania danych.
🔎Kirk Kapital to firma inwestycyjna, której udziałowcami są potomkowie Olega Kirka Christiansena – twórcy Lego. 🟥🟩🟨

▶️W prace zaangażowany był zespół składający się z adw. Karola Sowy, partnera kierującego praktyką Fuzji i Przejęć, adw. Michała Furgalskiego, r.pr. Mateusza Walczaka, apl. radc. Mateusza Kuneckiego i apl. adw. Oliwii Rudzińskiej.

▶️Wsparcie podatkowe zapewnili r.pr. Bartłomiej Biały, partner kierujący praktyką Planowania podatkowego oraz adw. dor. pod. Aleksander Dyl, lider praktyki podatków osobistych.

▶️Akcjonariuszom reinwestującym od strony transakcyjnej doradzał również zespół z duńskiej kancelarii GALST Advokataktieselskab.

Gratulujemy obu stronom udanej transakcji! 👋

Inwestora wspierał zespół doradców z polskiego oddziału Clifford Chance Poland, duńskiego oddziału DLA Piper Denmark oraz polski i amerykański oddział EY.