Miło nam poinformować, że doradzaliśmy właścicielom spółki Metal-Plast sp. z o.o. przy sprzedaży 70% udziałów firmy na rzecz łotewskiego Fudnuszu Private Equity, INVL Baltic Sea Growth Fund oraz jego spółki portfelowej Eco Baltia.

Metal-Plast sp. z o.o. jest jednym z kluczowych graczy w recyklingu PCV. Zajmuje się przetwarzaniem odpadów z systemów okienno-drzwiowych i produkcją wysokogatunkowego regranulatu PCV. Eco Baltia specjalizuje się w zarządzaniu środowiskiem oraz przetwarzaniem odpadów w krajach bałtyckich.

Nasza rola w projekcie polegała na zapewnieniu kompleksowego doradztwa prawno-podatkowego, w tym pomocy w przygotowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej oraz strukturyzowaniu transakcji. W prace nad transakcją zaangażowany był zespół składający się z adw. Karola Sowy partnera kierującego praktyką Fuzji i Przejęć, adw. Roksany Barysz, adw. Renaty Sobocińskiej, apl. Adw. Oliwii Rudzińskiej oraz apl. Adw. Szymona Rozuma. Wsparcie podatkowe zapewnili dor. pod. Adam Trawinski, lider praktyki Planowania Podatkowego, r.pr. Jędrzej Figurski oraz dor. pod. Agnieszka Karczewska.

Gratulujemy obu stronom transakcji!